Webinarium nt. usieciowienia internacjonalizacji
Serdecznie zapraszamy do udziału w webinarium, które będzie poświęcone usieciowieniu uczelni w Polsce – w kontekście nowej strategii rozwoju europejskiego szkolnictwa wyższego.
- Jak usieciowienie uczelni wpłynie na rozwój internacjonalizacji?
- Jakie są oczekiwania Komisji Europejskiej wobec uniwersytetów europejskich?
- Jak skutecznie pozyskiwać fundusze z Erasmusa+ dla konsorcjów uniwersytetów europejskich?
- Jakie są dotychczasowe doświadczenia polskich uczelni uczestniczących w konsorcjach europejskich?
To główne pytania, na które odpowiedzą uczestnicy webinarium „Usieciowienie Internacjonalizacji w praktyce”, które odbędzie się 22 lutego w godz. 13:00-15:00.
Debata na ten temat miała odbyć się w styczniu we Wrocławiu podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2022”. Ze względu na gwałtownie pogarszającą się sytuację epidemiczną konferencja została przeniesiona na przełom marca i kwietnia, ale – w związku z opublikowaniem przez Komisję Europejską dokumentu programowego „European strategy for universities” – uznaliśmy, że ten ważny temat należy omówić jak najwcześniej.
Wprowadzenia do webinarium dokona Waldemar Siwiński, założyciel Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która wspólnie z KRASP prowadzi program „Study in Poland”.
Dyskusję panelową moderował będzie prof. Teofil Jesionowski, przewodniczący KRPUT, rektor Politechniki Poznańskiej, która jest liderem konsorcjum uniwersytetu europejskiego EUNICE.
W dyskusji wezmą udział:
- Jerzy Lis, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej, uczestniczącej w konsorcjum UniversEH, przewodniczący Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP (prezentacja)
- Piotr Stepnowski, rektor Uniwersytetu Gdańskiego, konsorcjum SEA-EU (prezentacja)
- Rafał Witkowski, prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, konsorcjum EPICUR (prezentacja)
- Dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Narodowej Agencji Programu Erasmus+ (prezentacja)
Organizatorzy